این وبگاه ، سایتی کارآفرینی بوده و به منظور ورود فارغ التحصیلان رشته های گرافیک و کامپیوتر به بازار کار تاسیس و راه اندازی شده است و جنبه عام المنفعه دارد .

مقدمه

توافقنامه

کلیه کاربران، خریداران و  فروشندگان در  وب سایت چاپکده رنگ پنجم و کلیه اشخاص پس از تهیه هر یک از محصولات چاپکده رنگ پنجم ، موظف به رعایت کامل شرایط چاپکده رنگ پنجم هستند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق کاربران و تطابق با قوانین حاکم بر کشور است. این شرایط جامع و کامل نبوده و وب چاپکده رنگ پنجم حق اضافه ، حذف یا تغییر بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آن ها در سایت www.chapkade.com برای خود محفوظ می دارد. اعلام هرگونه وضعیتی در مورد تخطی کاربران از این شرایط می بایست از به پشتیبانی سایت چاپکده رنگ پنجم اعلام گردد.

ماده ۱ )  تعاریف :

 1. چاپکده رنگ پنجم:سایتی است به نشانی www.chapkade.com که وظیفه  تجمیع و هماهنگی محصولات سازندگان و همچنین دریافت سفارش چاپ را بر عهده دارد ، خریدار دراین سایت حساب کاربری داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست محصولات خریداری شده یا منتشر شده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است.
 2. سازنده : فردی است که محصولی را خود شخصاً طراحی نموده و یا ترجمه نموده و برای فروش عرضه کرده است.
 3. خریدار : خریدار کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه محصول می نماید
 4. فروشنده : کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به فروش یک محصول می نماید.
 5. محصول :به مجموعه فایل هایی گفته می شود که توسط فروشندگان و سایر کاربران در چاپکده رنگ پنجم برای فروش چه پولی و چه رایگان عرضه گردیده است.
 6. تعرفه: فهرست کامل محصولات و خدمات قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها و قیمت ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد.
 7. تحویل محصول: ارائه لینک دانلود محصول خریداری شده و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور مابین خریدار و چاپکده
 8. کاربر وب سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر ایران وب سایت رنگ پنجم را مشاهده و مرور می کنند.
 9. فروشگاه کاربران : بخشی از سایت که اختصاصاً برای هر فروشنده معین شده و تمامی فایل ها و پروفایل وی در آنجا قابل مشاهده است.

ماده ۲ )  هویت  :

 1. چاپکده رنگ پنجم سایت اینترنتی با آدرسwww.chapkade.com که در این توافق نامه چاپکده رنگ پنجم نامیده می شود.
 2. هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران گرافیک یاب وجود دارد و محصولات خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود
 3. هویت فروشنده: فروشنده شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران چاپکده رنگ پنجم وجود دارد و محصولات خریداری شده یا عرضه شده تحت حساب وی مدیریت می شود.

برای حفظ حقوق قانونی خریداران و فروشندگان ، کلیه این کاربران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود به چاپکده رنگ پنجم می باشند. ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده ایشان خواهد بود. گ چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران و فروشندگان ندارد. خریدار و فروشنده اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. چاپکده رنگ پنجم حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از ایشان دریافت نماید. چاپکده رنگ پنجم حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس دهی به خریدار و فروشنده اقدام نماید. کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با محصولات، بر عهده فروشنده به تنهایی می باشد.

ماده ۳)  ارتباطات  :

 1. روش ارتباطی مستند چاپکده رنگ پنجم با خریدار، فروشنده و کاربران ، آدرس ایمیل یا حساب کاربری است که در پرتال کاربران ثبت شده است .
 2. چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارده بر خریدار، فروشنده و کاربرانی که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را در حساب کاربری به ثبت نرسانده است ندارد .

ماده ۴)  آپدیت قوانین و شرایط   :

 1. آپدیت: توافقنامه و استفاده از خدمات چاپکده رنگ پنجم تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین و مجامع  قانونی ناظر می باشد . از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، چاپکده رنگ پنجم حق تغییرات آتی در توافقنامه را برای خود محفوظ داشته و نسخه توافقنامه به روز شده را از طریق وب سایت چاپکده رنگ پنجم در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمناً چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته خریدار، فروشنده و کاربران می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت چاپکده رنگ پنجم کنترل نمایند.
 2. تغییرات فنی: چاپکده رنگ پنجم برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی ، سخت افزاری ، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار، فروشنده یا کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد چاپکده رنگ پنجم موظف است تا یک ماه پس از اعمال تغییرات، مشکلات احتمالی پیش آمده را رفع کند. خریدار، فروشنده و بازاریاب موظف هستند خود را با این تغییرات سازگار نمایند. هرگاه به دلیل موارد ضروری، چاپکده رنگ پنجم امکان اطلاع رسانی یا خدمات دهی را از دست بدهد و یا فوریت های فنی این مجموعه را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت ضمناً خریدار، فروشنده و یا کاربر به چاپکده رنگ پنجم وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری روی چاپکده رنگ پنجم نماید.
 3. سایر تغییرات : چاپکده رنگ پنجم می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است ، اقدامی برای تغییر در سفارش ، محصول یا خدمات صورت ندهد.

ماده ۵)  تحویل محصول   :

 1. پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی ، می باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.
 2. کلیه سفارشاتی که وضعیت آن ها به تکمیل شده تغییر یافته باشد در اسرع وقت به صورت فایل های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی ، حداکثر زمان تحویل لینک های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.
 3. خریدران عزیز توجه فرمایند که  فایل ها به کاربران فروخته نمی شود ، بلکه مبلغی که برای دریافت فایل ها از طرف آنان پرداخت می شود صرفاً برای حق استفاده و بهره برداری آن هم به صورت محدود بوده و هیچ حق دیگری در قبال آن وجه نخواهند داشت بر این اساس بیشترین دفعاتی که یک فایل برای یک خرید می‌تواند دانلود شود ۲ بار است ، برای اینکه کاربران در دانلود فایل ها در دفعات بعد با مشکل مواجه نشوند پیشنهاد می کنیم ، فایل دریافتی را در کامپیوتر خود ذخیره نمایید. دقت نمایید ، مدت زمانی که لینک‌های دانلود پس از خرید محصول معتبر است ۴۸ ساعت می باشد.
 4. کاربران نمی توانند دوباره محصولات را از سوابق خرید خودشان دانلود کنند ، و اعلام فایل ها در سوابق ، فقط جهت اطلاع کاربران می باشد .
 5. ابتدا به دقت اسکرین شات های محصول و توضیحات ضمیمه را به صورت کامل بررسی و مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید نمایید . محصولات از هر نظر توسط چاپکده رنگ پنجم بررسی و تست شده اند بر این اساس امکان تغییر محصول خریداری شده وجود ندارد و یا با دلایلی از قبیل: ” اشتباه خرید کرده ام ” ، ” به کسی گفته ام خریدم را انجام دهد اما اشتباهی خرید کرده ” ، ” پاسخگوی کار من نیست” و یا ” اقدام به درج اطلاعات نادرست هنگام ثبت سفارش کرده ام . ” تعویض یا بازگشت وجه امکان پذیر نیست .( در صورت اشکال در محصول و یا نبود فایل لایه باز در فایل زیپ شده ، ضمن عذرخواهی از کاربر  ، وجه به خریدار مسترد شده و ۴ فایل رایگان مشابه از طرف چاپکده رنگ پنجم و یک فایل به نیابت از طرف سازنده اثر به ایمیل مشتری ارسال می گردد ، در ضمن به سازنده محصول تذکر داده می شود و با علامت قرمز بر روی طرح نوشته : ” این طرح ناقص است ” درج می شود ، که سازنده محصول بایستی نسبت به رفع نقص اقدام نماید ، تا آن زمان ، قیمت محصول هر مقدار که باشد صفر  ” رایگان” خواهد شد ، مسئولیت آپلود و ارسال مجدد به عهده سازنده طرح می باشد. )
 6. خریدار در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل ، لینک محصول را دریافت ننماید می تواند حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را به پشتیبانی، به بخش فروش چاپکده رنگ پنجم اعلام نماید.
 7. خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری شده را نخواهد داشت.
 8. چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری شده و تحویل شده را ندارد.
 9. در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را حداکثر یک روز پس از ثبت لینک دانلود در حساب کاربری ایشان به چاپکده رنگ پنجم اعلام نماید و چاپکده رنگ پنجم موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در عدم رفع مشکل، مسئولیت چاپکده رنگ پنجم صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده ، مسترد کردن وجه به خریدار (مطابق با منبع پرداخت وجه) و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

ماده ۶)  امنیت   :

 1. به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط ها ممکن است اطلاعات دیده شوند و یا نقصی در ارتباط پیش آید . به همین دلیل ضمن آنکه چاپکده رنگ پنجم تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید ، با این حال از جانب احتیاط از خریداران ، فروشندگان و کاربرن می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. بر این اساس چاپکده رنگ پنجم هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات با جاهای دیگر را نمی پذیرد.
 2. چاپکده رنگ پنجم با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.
 3. چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم افزارها، application  ها ویا برنامه های مورد استفاده خریدار، فروشنده و یا کاربر ندارد.
 4. چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
 5. چاپکده رنگ پنجم مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار، فروشنده و کاربر توسط اشخاص ثالث ندارد.
 6. چاپکده رنگ پنجم موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده های موجود در حساب کاربری خریدار، فروشنده و کاربر می باشد و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
 7. چاپکده رنگ پنجم تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، فروشندگان و کاربران انجام می دهد از این رو چاپکده رنگ پنجم نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، فروشنده و کاربر از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسئولیتی ندارد.

ماده ۷)  روش حل اختلاف   :

 1. در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار، فروشنده و کاربر موظف هستند بدواً نسبت به اعلام موضوع با پشتیبانی چاپکده رنگ پنجم اقدام نمایند و در صورت عدم کسب پاسخ مناسب ، نسبت به ارتباط با مدیریت چاپکده رنگ پنجم اقدام نمایند تا موضوع مجدداً مورد رسیدگی واقع گردد. در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۳۰ روز کاری ، خریدار ، فروشنده و یا کاربر می تواند با تشکیل هیئت حل اختلاف مورد توافق طرفین ، موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

ماده ۸)  شرایط ، ضوابط  و قوانین کلی خریدار :

 1. سوالات پیش از خرید را حتماً در دیدگاه های همان محصول مطرح کنید.
 2. درخواست های پشتیبانی برای محصول خریداری شده به ثبت برسد.
 3. بررسی دیدگاه های هر محصول، چگونگی پاسخگویی فروشنده به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ ها می تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی فروشنده از محصول باشد. چاپکده رنگ پنجم در قبال عدم پشتیبانی فروشندگان هیچ مسئولیتی ندارد.
 4. پشتیبانی محصولات خریداری شده صرفا توسط فروشندگان انجام خواهد شد و چاپکده رنگ پنجم هیچگونه مسئولیتی در قبال ارائه پشتیبانی برای محصول ندارد.
 5. پیش از خرید حتماً به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران و توضیحات محصول دقت فرمایید.
 6. امکان بازگشت وجه محصولات خریداری شده به هیچ وجه وجود ندارد. پیش از اجرای هرگونه عملیات مالی تصمیم قطعی خود را بگیرید.
 7. محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان چاپکده رنگ پنجم و عدم رفع مشکل توسط فروشنده ، از چاپکده رنگ پنجم حذف خواهد شد.
 1. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد فروشگاههای دیگر و توهین به افراد در دیدگاه ها بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن اکانت کاربری خواهد شد و موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می شود.
 1. فروش و پخش محصولات  در سایر فروشگاهها و سایت ها ممنوع است و در صورتی که ثابت شود محصول خریداری شده توسط شما در سایر سایت ها و شبکه های اجتماعی به فروش رفته یا به صورت رایگان در اختیار سایر کاربران قرار داده شده است چاپکده رنگ پنجم این حق را دارد تا به نمایندگی از فروشنده محصول و در راستای حمایت از حقوق فروشندگان دسترسی شما به نسخه های آتی محصول خریداری شده را متوقف و در صورت تکرار این عمل حساب کاربری شما را مسدود کند.
 2. چاپکده رنگ پنجم هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی،  محدودیتهای دولتی و تحریم ها را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد خواهیم کرد.
 3. با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت چاپکده رنگ پنجم ، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط چاپکده رنگ پنجم را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.
 4. چاپکده رنگ پنجم در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
 5. خدمات چاپکده رنگ پنجم به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند : مطابق نیاز خریدار بودن ، بی عیب بودن ، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانت های کتبی و شفاهی در مورد سرویس های چاپکده رنگ پنجم که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار بوده و چاپکده رنگ پنجم هیچگونه خسارتی بابت عملکرد محصولات ارائه شده به هر نحو نمی پردازد.
 6. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و چاپکده رنگ پنجم هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت .

ماده ۹)  شرایط ، ضوابط  و قوانین کلی فروشنده :

 1. در چاپکده رنگ پنجم محصولاتی تایید می شوند که یا خود شخص سازنده محصول باشد یا اگر محصول غیر ایرانی است نسخه اورجینال آن را خریداری کرده و شخصاً آن را فارسی و بومی نموده باشد.
 2. استفاده از نام و برند ” چاپکده رنگ پنجم” یا مشابه آن و یا استفاده از نام  و یا اسامی مشابه فروشگاه های موجود در چاپکده رنگ پنجم در هیچ بخشی از سایت برای کاربران جایز نیست بر این اساس نام کاربری ، نام فروشگاه و نام محصولی که با برند “چاپکده رنگ پنجم” و یا نام مشابه فروشگاههای موجود در سایت چاپکده رنگ پنجم ایجاد شوند تایید نشده و غیر مجاز تلقی خواهند شد.
 3. استفاده از لینک های خارج از سایت چاپکده رنگ پنجم در متون جایز نیست .
 4. در صورتی که محصولی فقط در چاپکده رنگ پنجم عرضه شود به ازای هر فروش برابر ماده ۱۰ به فروشنده تعلق می گیرد و درصد باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به چاپکده رنگ پنجم تعلق می گیرد.
 5. حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان ۵۰٫۰۰۰تومان است و در صورتی که فروشنده قصد داشته باشد همکاری خود را با چاپکده رنگ پنجم خاتمه دهد می باید کلیه قوانین و شرایط مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کند و تسویه حساب نهایی با فروشنده تابع قوانین مربوطه خواهد بود.
 6. مدیریت سایت چاپکده رنگ پنجم بر اساس شناخت ، صلاحدید و تشخیص کارشناسانش می تواند هر زمان که بخواهد ، چه به مناسبت روز و یا هفته ای خاص و یا حتی بدون مناسبت خاصی ، کد تخفیف به هر میزانی ، برای تمامی محصولات موجود در سایت چاپکده رنگ پنجم را اعلام و برای هر زمانی که لازم بداند اجرایی نماید ، براین اساس تمامی فروشندگان در سایت چاپکده رنگ پنجم حق هر گونه اعتراض و شکایتی را از این بابت از خود سلب می نمایند.
 7. واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفاً به شماره کارت ثبت شده توسط فروشنده انجام می گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار چاپکده رنگ پنجم قرار داده و هویت ایشان در چاپکده رنگ پنجم به ثبت رسیده باشد..
 8. برای درخواست وجه در چاپکده رنگ پنجم باید کل مبلغ درآمد خود را درخواست نمایید. برای درخواست می بایست از طریق پشتیبانی چاپکده رنگ پنجم اقدام نمایید.
 9. مدت زمان لازم برای تایید محصولات شما به شرطی که کلیه اطلاعات و قوانین مندرج برای درج محصول در چاپکده رنگ پنجم را رعایت کرده باشید، در حدود ۷۲ ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم تایید محصول نیز مدیران یا کارشناسان چاپکده رنگ پنجم به صورت تیکت این مورد را به شما اطلاع خواهند داد. البته در صورت بروز هرگونه مشکل فنی یا سایر مشکلات احتمالی دیگر ممکن است زمان تایید محصولات افزایش یابد که در این صورت فروشنده مختار است درخواست لغو بررسی را در تیکت برای چاپکده رنگ پنجم ارسال کند یا صبر کند تا مراحل بررسی محصول توسط کارشناسان چاپکده رنگ پنجم انجام شود.
 10. سعی کنید در توضیحات محصول کاملا صادق باشید چون نسبت به نوشته های خودتان باید پاسخگو باشید و به خریداران پشتیبانی دهید .تبصره: چنانچه قابلیتی را در توضیحات درج کرده باشید و این قابلیت در محصول شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در محصول باشد و خریداران نسبت به این مساله اعتراضی داشته باشند چاپکده رنگ پنجم حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ واریز شده به موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.
 11. پیشنهاد میکنیم برای شناخته شدن خود و کیفیت کاری محصولاتتان ، برخی محصولات خود را به عنوان رایگان در  وب سایت چاپکده رنگ پنجم قرار دهید.
 12. در صورتیکه محصول ارسالی شما از سایت های دیگر برداشته شده باشد و پس از بررسی های کارشناسان این مورد مشخص شود، بلافاصله محصول ارسالی شما حذف و در صورتیکه محصول مربوطه فروشی داشته باشد وجه آن از حساب کاربری فروشنده کسر خواهد شد و فروشنده موظف است سهم مشارکت چاپکده رنگ پنجم را نیز نقداً پرداخت کرده یا در صورت داشتن موجودی در حساب کاربری، معادل سهم مشارکت از حساب کاربری ایشان برداشت می گردد.
 13. مسئولیت فروش غیر مجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده فروشنده محصول است و چاپکده رنگ پنجم هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.
 14. در صورتی که فروشنده ای نسبت به کپی محصول خود توسط فروشنده دیگر شکایتی داشته باشد می باید این شکایت را از مراجع قانونی پیگیری نماید و چاپکده رنگ پنجم تنها در صورتی می تواند کپی شدن محصول را تایید کند که به طور واضح و کامل نشان-نام یا هرگونه شناسه هویتی دیگری از نام نویسنده اصلی یا طراح اصلی در محصول کپی شده نیز وجود داشته باشد. در غیر اینصورت چاپکده رنگ پنجم نمی تواند با مشاهده طرح های مشابه یا زمان انتشار هریک از محصولات در میان شاکی و متشاکی قضاوتی انجام دهد. هرگونه اقدام از سمت گرافیک یاب صرفا پس از ارائه حکم توسط مراجع قضایی خواهد بود.
 15. پاسخگویی به خریداران در سیستم جامع پشتیبانی الزامی بوده و فروشندگان نمی توانند با استناد به پشتیبانی در سرویس های شخصی خود، تیکت های ارسالی در چاپکده رنگ پنجم را بی پاسخ رها کنند. همچنین فروشندگان حق ندارند پاسخگویی به تیکت های دریافتی را منوط به ثبت مجدد درخواست در سیستم های پشتیبانی مستقل و خارج از چاپکده رنگ پنجم نمایند و هرگونه انتقال خریداران به سایت هایی خارج از چاپکده رنگ پنجم جهت دریافت خدمات پشتیبانی و برزورسانی نیز ممنوع است.
 16. هر گونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت های دیگر در بین توضیحات یک محصول موجب حذف آن محصول از چاپکده رنگ پنجم خواهد شد.
 17. تمامی فایل ها و امکانات لازم از جمله فونت ها  برای محصول باید در پکیج خریداری شده موجود باشد، در غیر اینصورت موجب حذف آن محصول از چاپکده رنگ پنجم خواهد شد.
 18. فروشنده ضمن امضای تمام صفحات این قرارداد، موظف است همواره از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت چاپکده رنگ پنجم ، تغییرات احتمالی و الحاقیه های آتی را رصد کرده و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات توافقنامه حداکثر تا ۲۴ ساعت درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای چاپکده رنگ پنجم ارسال کند و عدم انجام این کار پس از ۲۴ ساعت به منزله قبول کلیه مفاد و تغییرات است.

ماده ۱۰)  شیوه تعامل چاپکده رنگ پنجم با فروشندگان فایل های گرافیکی در سایت :

 1. بر اساس تجارب چند ساله و بسته به نوع همکاری فروشنده با سایت چاپکده رنگ پنجم ، تیم مدیریتی چاپکده رنگ پنجم بنا به تشخیص خود می توانند مبلغ متعلقه به فروشنده را به ازای هر خرید از ۴۰% تا ۸۰% تعیین و محاسبه نمایند و فروشنده حق هر گونه اعتراضی را از خود سلب می نماید. البته میزان درصد متعلقه به فروشنده بر اساس موارد زیر تعیین می گردد:
  الف ) فروشنده ای که به صورت مستمر برای سایت فایل گرافیکی ارسال می کند ، نزد چاپکده رنگ پنجم محبوب تراست و این کار باعث محاسبه درصد بیشتری از سهم فروش به او می شود.
  ب) فروشنده ای که  در طراحی های خود مبادرت به بروز خلاقیت نماید و با این کار اثر بدیعی خلق کند این متمایز بودن موجبات تعلق سهم بیشتری از فروش را برایش فراهم می سازد.
  ج) فروشنده ای که به صورت کامل استاندارد های چاپکده رنگ پنجم را رعایت کند و آثارش را بی عیب و نقص و با رعایت نوشتار مناسب ، کلمات کلیدی و … ارسال نماید سهم بیشتری از فروش را به خود اختصاص خواهد  داد.
  د) ما با این تصور تعدادی از فروشنده ها که طرح های خود را رها کرده و آبدیت نمی کنند موافق نیستیم بر این اساس ، درصد متعلقه به طرح های ارسالی از طرف فروشنده ها به مرور زمان ، کاهش می یابد ، بر این اساس فروشنده به منظور بهره گیری از بالاترین درصد متعلقه بایستی نسبت به اصلاح ، بروز رسانی و آبدیت فایل های قدیمی خود اقدام نماید.
  ه) درصد متعلقه به هر فروشنده متغیر می باشد ، ممکن است فروشنده ای برای یک فایل خاص ۸۰ درصد از فروش را دریافت کند و یا همان فروشنده برای دریافت فایل دیگری ۴۰ درصد دریافت نماید ، این بدان معناست که میزان سعی و تلاش فروشنده در خلق آثار بهتر و رعایت بند اول ماده ۱۰ می تواند در بالا بردن این سهم موثر باشد. ( ملاک تشخیص موارد مندرج در این بند به عهده کارشناسان و تیم مدیریتی چاپکده رنگ پنجم بوده و فروشنده حق هر گونه شکایتی را از این باره از خود سلب می نماید. )
 2. هر فروشنده نمی تواند هر لحظه که درخواست نماید فایل های خود را از چاپکده رنگ پنجم حذف نماید ، به دلایل فنی حذف یکباره فایل های یک فرد به دلیل ایندکس شدن در گوگل می تواند برای سایت چاپکده رنگ پنجم زیان بار باشد ، بر این اساس از تاریخ تقاضای کتبی فرد از انصراف فروشنده بودن در سایت چاپکده رنگ پنجم به مدت ۶ ماه تمامی فایل های فروشنده به تدریج از سایت چاپکده رنگ پنجم حذف شده و با ایشان تسویه حساب خواهد شد.

ماده ۱۱)  قوانین و شرایط پذیرش محصول  و همکاری با ” چاپکده رنگ پنجم :

عرضه ی محصول توسط سازنده ( فروشنده ) در “چاپکده رنگ پنجم” به منزله ی پذیرفتن شرایط و قوانین زیر می باشد و سازنده ( فروشنده ) آنها را تعهد می نماید :

 1. با کمال صداقت و در پیشگاه خداوند متعال سوگند یاد می کنم و اظهار می دارم که طرح ارسالی من به چاپکده رنگ پنجم یکجا و بدون تغییر از جایی کپی نشده اند و بر این اساس از کپی کردن محصولات دیگران خودداری کرده ام ، در صورتی که اثبات شود این محصول عیناً و بدون هیچ گونه تغییری متعلق به فرد و یا افراد دیگری است حاضرم عواقب خسارات احتمالی مادی و معنوی وارده به سایت چه مادی و چه معنوی را بپذیرم .
 2. طراحی جذاب و گویای کاور ها در ابعاد کوچک و بزرگ را مد نظر داشته ام و خود را ملزم به رعایت آنها می دانم .
 3. توضیحات کامل و گویا در مورد طرح را ذکر کرده ام و اظهار می دارم که محصول ارسالی من به روز می باشد .
 4. ممکن است از منابع گوناگونی مطالب ، تصاویر و یا طرح هایی رایگان را در محصول خودم استفاده کرده باشم ولی با تغییراتی آنها را به صورت رایگان در این سایت در اختیار علاقمندان قرار می دهم و از گذاشتن مبلغی بر این گونه طرح ها پرهیز می نمایم .
 5. هیچکدام از محصولات من جعلی، غیرقانونی، تقلبی، توهین آمیز و یا گمراه کننده نیستند.
 6. هیچکدام از محصولات من دارای فایل های مخرب کامپیوتری از جمله ویروس ها، کیلاگر ها، بدافزار های مخرب، کد های جاسوسی نیستند.
 7. هیچکدام از محصولات من دارای محتوا های ضدعرف ، ضدشرع و بر خلاف منافع کشور عزیزم ایران نیستند.
 8. توجه: مدیر تیم چاپکده رنگ پنجم در قبول و یا رد فایل ها و طرح های ارسالی کاربران کاملاً مختار بوده و کاربر در این باره هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نماید مضافاً بر این کار معیار تشخیص موارد بالا تیم طراحی و برنامه نویسی ” چاپکده رنگ پنجم” می باشد و در صورت عدم پذیرش ، سازنده ( عرضه کننده محصول ) حق هیچگونه اعتراضی را ندارد. برای بیان هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق منوی ” تماس با ما ” اقدام نمایید.
 9. امیدواریم از فعالیت و همکاری با چاپکده رنگ پنجم لذت ببرید . وقتی که می گوییم “ما ” منظور “تیم چاپکده رنگ پنجم” است و این به خاطر این است که کار ما گروهی است و پذیرای ایده های متنوع هستیم . اکوسیستم دیجیتالی “چاپکده رنگ پنجم” به کاربران ، وب مستر ها و طراحان سراسر ایران کمک می کند که خلاقیت خود را بروز دهند و همزمان کسب درآمد کنند. وقتی شما یک حساب کاربری می سازید عضوی از اجتماع “چاپکده رنگ پنجم” می شوید , گروهی که رویاهای شما را تحقق می بخشد و قابلیت های وجودی شما را بهبود می دهد . همچنین شما یک حساب کاربری خواهید داشت که با آن می توانید هم خرید کنید و هم محصولات خود را برای فروش قرار دهید و هم ایده های خلاقانه و عجیب و غریب خود را به منصه ظهور برسانید
 10. در طول زمان همکاری شما با (چاپکده رنگ پنجم) ، بایستی تمامی قوانین ما را بپذیرید پس لطفاً سعی کنید تا آنها را بخوانید و درک کنید ، در مواردی هم که لازم بود از مدیر چاپکده رنگ پنجم توضیحات لازم را جویا شوید.
 11. صاحب محصولات داخل فروشگاه ، طراح و سازنده محصول است نه چاپکده رنگ پنجم.
 12. اطلاعات شخصی ارسالی شما باید مستند و صحیح باشد . دقیق و کامل بودن آن به ارتباط بیشتر و همکاری ما با شما می انجامد ، اطلاعات حساب کاربری شما باید به روز باشد . توجه داشته باشید که شما مسئول هر اتفاقی که با نام حساب کاربری تان رخ می دهد هستید . پس لطفا حتما نام کاربری و رمز عبور خود را امن نگه دارید. در صورت مشاهده هرگونه ایراد در امنیت حساب کاربری خود ، فوراً به ما اطلاع دهید.
 13. وقتی که شما محصولی را خریداری می کنید، در واقع وجه بهره برداری از آن را به صاحب اثر ( سازنده ) می پردازید بر این اساس شما مالک و صاحب اثر نیستید . در حقیقت شما محصول را نمی خرید بلکه شما یک لایسنس معتبر جهت استفاده از محصول را دریافت می کنید .
 14. تیم چاپکده رنگ پنجم نمی توانند به شما اطمینان دهند که در زمان کوتاه و مشخصی محصول شما را تایید و بر روی سایت قرار دهند ، پس لازم است تا زمان تایید محصولتان شکیبا باشید . در صورتی که محصول شما بعد از سپری شدن یک هفته تایید نشد می توانید از طریق فرم “تماس با ما ” دلیل را جویا شوید .
 15. هر سازنده برای محصول خود تضمین هایی به شما می دهد واینکه با کمال صداقت و در پیشگاه خداوند متعال سوگند یاد می کند و اظهار می دارد که مالکیت محصول بارگذاری شده در چاپکده رنگ پنجم ، متعلق به به شخص خودش بوده و حقوق مادی و معنوی آن شرعاً ، عرفاً و قانوناً رعایت کرده است بر این اساس در صورتی که اثبات شود این محصول متعلق به فرد و یا افراد دیگری است حاضرم خسارات احتمالی مادی و معنوی را برابر حقوق مالکیت معنوی بپذیرد .وی می پذیرد که هیچکدام از محصولاتش جعلی، غیرقانونی، تقلبی، توهین آمیز و یا گمراه کننده نیستند. و هیچکدام از محصولاتش دارای فایل های مخرب کامپیوتری از جمله ویروس ها، کیلاگر ها، بدافزار های مخرب، کد های جاسوسی نیستند.و هیچکدام از محصولاتش دارای محتواهای ضدعرف ، ضدشرع و بر خلاف منابع کشور ایران نیستند.
 16. ما می توانیم هر کدام از محصولات یا محتواهای داخل آن ها که با قوانین مغایرت دارند را حذف کنیم. یا گاهاً ممکن است به دلایل متفاوتی از جمله : نقض قانون کپی رایت، کیفیت محصولات، توهین آمیز ، غیر مجاز، نقض حقوق دیگران و … باشد.
 17. از آن رو که ثبت نام در چاپکده رنگ پنجم اجباری نیست و به صورت کاملاً اختیاری است، بدین معناست که شما قوانین را به کلی پذیرفته اید. و ما امیدواریم برای مدت طولانی با هم همکاری داشته باشیم . اما تیم چاپکده رنگ پنجم می تواند اکانت شما را به حالت تعلیق و یا به کلی حذف کند.
 18. ما در تلاشیم همیشه آماده خدمات رسانی باشیم اما خودتان می دانید اینترنت چگونه است. گاهی ممکن است به دلایل متعدد سایت ما دچار قطعی موقت شود ، که سعی می شود در این زمان ها با بیشترین سرعت ممکن مشکل حل شود.
 19. این قوانین و سایر قوانین موضوعه منتشر شده در سایت در تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۱۷ تدوین و به تصویب گروه مدیریتی چاپکده رنگ پنجم رسید و تا اطلاع ثانوی معتبر، نافذ و لازم الاجراست .

باتشکر / مدیر چاپکده رنگ پنجم

برو بالا